Ga naar Content

Koningsnachtfeest in centrum Hoorn gaat niet door, onzekerheid over Koningsdag

Horecaondernemers aan de Roode Steen in Hoorn hebben besloten om Koningsnacht dit jaar niet door te laten gaan op het plein. Het evenement is volgens de ondernemers door de gestegen kosten niet meer rendabel. Ook het feest op Koningsdag op het plein lijkt moeilijk haalbaar zonder subsidie.

Koningsnacht vorig jaar op de Roode Steen in Hoorn - Foto: NH Media

"Koningsnacht gaan we dit jaar niet doen", zegt Bart Woelders van feestcafé Vièra. "De kosten voor licht, geluid, podia en toiletwagens zijn gestegen. Ook krijgen we te maken met strengere eisen en regelgeving." Bovendien zijn de kosten voor beveiliging volgens hem gestegen. "Een paar jaar geleden lagen de kosten rond de 10.000 euro, terwijl we vorig jaar boven de 40.000 euro uitkwamen. Dat is een groot verschil."

Niet rendabel

"De kosten daarvan wegen daarom niet op tegen de baten", vult Frank Wiese aan, eigenaar van meerdere horecazaken in de binnenstad. Hij legt uit waarom het nog maar weinig oplevert om tijdens Koningsnacht een evenement te organiseren. "Het evenement duurt slechts een paar uur. Voordat het echt druk begint te worden, is het waarschijnlijk al negen uur en tegen twaalf uur moet het alweer afgelopen zijn." Volgens de uitbater is die korte tijdspannen niet rendabel. "Ook nemen mensen eigen drank mee."

"We proberen zoveel mogelijk in de kosten te snijden, om er toch een leuk evenement van te maken"

Bart Woelders, eigenaar café Vièra

Het wegvallen van Koningsnacht op het plein zou een enorme aderlating zijn voor met name de jeugd. Het evenement is een begrip geworden in de stad en vormt een opwarmer voor Koningsdag. Woelders baalt van de situatie, maar snapt dat er onvoldoende capaciteit is. "Ik kan moeilijk een blik agenten opentrekken."

Ook Koningsdag vindt in een afgeslankte vorm plaats op het plein. Dit jaar staat er geen groot podium, maar komt er een podiumwagen. "We proberen zoveel mogelijk in de kosten te snijden, om er toch een leuk evenement van te maken." Collega Wiese vult hem aan: "En er komen artiesten optreden, daar zijn we druk mee bezig."

Subsidieaanvraag

De horecaondernemers zijn in overleg met de gemeente, omdat ze vinden dat die ook zou moeten bijdragen aan de kosten voor handhaving van de openbare orde. Om de gestegen kosten het hoofd te kunnen bieden, hebben de horecaondernemers bij de gemeente een subsidieaanvraag ingediend. Een gemeentewoordvoerder laat aan NH weten dat er een aanvraag loopt, maar kon nog niet zeggen of deze door de ondernemers is ingediend.

Mocht die subsidie uitblijven is er volgens Woelders een kans dat Koningsdag op het plein ook niet doorgaat. Toch ziet Wiese het rooskleurig in: "De gesprekken met de gemeente gaan de goede kant op."

Lees ook

Tip ons!

💬 Stuur een Whatsapp-bericht met een tip, foto of video naar 06-30093003 (handig om op te slaan in je telefoon)!

📧 Contacteer de redactie of journalisten bij jou in de buurt via ons tipformulier.

whatsapp Wil je ons nieuws via WhatsApp ontvangen? Abonneer je hier.

Op de hoogte blijven?

🔔 Blijf op de hoogte van nieuws uit jouw regio, download de gratis NH Nieuws-app via de App Store of de Google Play Store.