Ga naar Content

Zeehondenpup Freek, die hout en plastic in zijn maag had, is overleden

Zeehondenpup Freek, die sinds begin dit jaar bij Ecomare verzorgd werd vanwege afval in zijn maag, leeft niet meer. De pup spuugde vorige week plastic en houtdeeltjes uit en was erg verzwakt en vermagerd. Het leek even beter te gaan, maar het beestje heeft het toch niet gered. "Helaas is het toch de andere kant op gegaan."

Freek in de quarantaine-afdeling van Ecomare - Foto: NH Media

Op nieuwjaarsdag werd zeehondenpup Freek binnengebracht bij de opvang op Texel. Hij was er op dat moment erg slecht aan toe. Dierenverzorgers gaven Freek daarom een oplossing van zout en mineralen om de vochtbalans weer op peil te krijgen. Maar het beestje spuugde de vloeistof weer uit en daarnaast kwamen er ook stukjes plastic en hout mee. 

De dagen erna was het van groot belang dat Freek weer zou gaan aansterken. Hij woog amper 12 kilo, terwijl een gezonde pup van zijn leeftijd wel 20 kilogram weegt. Dierenverzorgers hielden het beestje nauwlettend in de gaten en probeerden vis te bijvoeren. "Het ging niet heel hard vooruit, maar het leek wel iets beter te gaan. Het was niet zo dat de dierenverzorgers zich veel zorgen maakten", vertelt Marion Barth van Ecomare Texel. 

Dood in verblijf

Maar ondanks de kleine stapjes in de goede richting, heeft Freek het toch niet gered. "Helaas slecht nieuws. Hij is zaterdag overdag gestorven. Dierenverzorgers kwamen het quarantaineverblijf inlopen en toen zagen ze dat hij was overleden", zegt Marion. 

Tekst gaat door onder de foto

Op deze foto is te zien wat voor afval Freek in zijn maag had zitten - Foto: Ecomare

Een grote schok voor de dierenverzorgers van Ecomare, die juist hoop hadden dat het beestje het zou overleven. "We hadden het niet echt verwacht", zegt Marion dan ook.

Oorzaak

Wat de oorzaak van de dood is, blijft een vraagteken. Er wordt verder geen onderzoek gedaan. De dierenverzorgers weten dus ook niet of er nog andere stukjes plastic of hout in zijn maag zaten. "Dat is niet gebruikelijk om te doen bij dieren uit de opvang, want dan zouden we wel bezig kunnen blijven", legt Barth uit. 

NH was vorige week langs bij Ecomare en zeehondenpup Freek, die toen nog leefde. In onderstaande video is te zien hoe de dierverzorgers probeerden om het pup bij te voeren. 

Zeehonden pup Freek moet flink eten op krachten te komen: "Het is nog spannend" - NH Nieuws

Lees ook