Blauw-Wit heeft vandaag in de Korfbal League voor een verrassing gezorgd door te winnen van het hoog geklasseerde LDODK. De Amsterdamse formatie versloeg in de eigen sporthal de bezoekers uit Friesland met overtuigende cijfers: 20-14.
In de goed gevulde sporthal in Bos en Lommer schoot Blauw-Wit als een raket uit de startblokken. LDODK had geen vat op de aanvalsdrang van de Amsterdammers en halverwege de eerste helft stond het 8-1.
LDODK, dat als nummer twee van de ranglijst aan het duel begon, knokte zich echter zeer knap terug in de wedstrijd en kwam aan het begin van de tweede helft zelfs op voorsprong. Blauw-Wit kon op zijn beurt gelukkig weer het momentum vinden en een nieuwe voorsprong opbouwen.
Play-offs
De Amsterdamse korfbalclub sprak eerder nog dit jaar uit weer een gooi te willen doen naar deelname aan de play-offs, maar dan moest er wel beter gepresteerd gaan worden tegen de gevestigde topploegen. In dit duel was het uiteindelijk weer eens raak. In de slotfase werd de overwinning definitief veiliggesteld.
Bekijk bovenaan dit bericht de samenvatting van het duel tussen Blauw-Wit en LDODK. De samenvatting is maandag ook te zien in een nieuwe uitzending van NH Sport op televisie. Deze is te zien om 17.10 uur en wordt elk uur herhaald.
Door de zege staat Blauw-Wit na acht van de achttien speelronde nu op een vijfde plaats. De ploeg van het trainersduo Barry Schep en Mark van der Laan heeft één punt minder dan LDODK, dat zakt naar de vierde plek. De beste vier ploegen gaan aan het einde van de reguliere competitie door naar de play-offs.
KZ, de andere Noord-Hollandse ploeg in de Korfbal League, verloor zaterdag met 23-32 van PKC. De formatie uit Koog aan de Zaan staat nu op een achtste plek.
💬 Wil je niets missen van NH Sport?
- Kijk elke maandag om 17.10 uur naar NH Sport op tv
- Luister op vrijdag van 19-22 uur en zondag van 17-19 uur naar NH Sport op NH Radio
- Like onze Facebookpagina of volg ons op Twitter