Ze trainen er het hele jaar rond, maar vandaag mocht de sneeuwvloot van Schiphol eindelijk weer eens aan de bak in de sneeuw. "De eerste sneeuw van het jaar!", zegt sneeuwschuiver Remco enthousiast, die staat te popelen.
De sneeuwvloot van Schiphol rukt uit tijdens de eerste sneeuwbui van 2025 - NH Nieuws
Het is een hele operatie: tientallen sneeuwvlootmedewerkers zijn opgeroepen. "Op moment dat we een goede bak sneeuw verwachten hebben we zeventig voertuigen rondrijden en dan werken er 160 mensen per dienst. Een hele ploeg mensen dus die bezig is met de sneeuw", vertelt Jop Bolsius, die zelf een ploeg aanstuurt.
Ze zijn verantwoordelijk voor het schoonvegen en blazen van de start- en landingsbanen en toegangswegen. Ook wordt er een antivrieslaagje op de banen gespoten.
Bij de sneeuwvloot werken de Schiphol-medewerkers die normaal gesproken andere functies hebben en hier speciaal voor worden getraind.
Nieuws uit Haarlemmermeer
💬 Blijf op de hoogte via onze Facebookgroep Nieuws uit Haarlemmermeer. Reageer, discussieer en deel jouw nieuws.
💡 Stuur ons jouw nieuwstips naar [email protected]
📰 Volg de laatste berichtgeving altijd via https://www.nhnieuws.nl/haarlemmermeer
🔔 Download de app en krijg een melding bij belangrijk nieuws uit jouw buurt
✏️ Tikfout gezien? Laat het ons weten via [email protected]