Vanaf luchthaven Schiphol zijn meerdere vluchten geannuleerd vanwege het winterse weer. Daarnaast is een deel van de vluchten vertraagd. Op de website van de luchthaven is een overzicht van welke vluchten doorgaan en welke vertraagd of geannuleerd zijn.
Gisteren werd al bekendgemaakt dat zeker 70 vluchten zijn geschrapt. Daarbij zijn ook een ruim aantal vliegtuigen vertraagd. "Reizigers zijn van tevoren door hun vliegmaatschappij hierover geïnformeerd", laat een woordvoerder weten.
Op de landingsbanen van Schiphol zijn sneeuwschuivers bezig om de banen weer sneeuwvrij te maken. "Van tevoren is er gestrooid en gespoten. Dat doen we op de vertrek- en landingsbanen, maar ook op de wegen naar de luchthaven toe. Zo blijven we goed bereikbaar."
Beperkte baaninzet
Op de luchthaven is op het moment een beperkte baaninzet. "Er is een vertrekbaan en een landingsbaan. Dit om de operatie beheersbaar te maken." Mensen die vandaag via Schiphol reizen, worden opgeroepen om zoveel mogelijk de website in de gaten te houden over eventuele wijzigingen in hun vlucht.
Verwacht wordt dat de luchthaven vanaf vanmiddag weer vol in bedrijf is.
Spectaculaire beelden: sneeuwvloot Schiphol rukt uit
De sneeuwvloot van Schiphol mocht vanmorgen aan de slag. Het is een hele operatie: tientallen medewerkers zijn opgeroepen op de banen vrij te maken. Zie hieronder de beelden.
De sneeuwvloot van Schiphol rukt uit tijdens de eerste sneeuwbui van 2025 - NH Nieuws
OPROEP: heb jij mooie foto's van de sneeuw? Stuur ze naar [email protected].